A może sensoplastyka...?
Zajęcia z sensoplastyki dla dzieci w wieku od 1-7lat wyjątkowy trening rozwojowy dla Twojego dziecka!

 • Co to są zajęcia sensoplastyczne?
  Zajęcia sensoplastyczne mają na celu stymulowanie wszystkich zmysłów. Dzięki czemu w mózgu tworzą się połączenia nerwowe co korzystnie wpływa na naukę czytania i pisania. Poza tym zajęcia uspokajają, uwrażliwiają na piękno oraz jest to jedyna okazja do pobrudzenia całego pomieszczenia W domu nie zawsze mamy na to możliwość.
  Dzięki dowolności i swobody działania w trakcie zajęć dzieci uczą się wyrażać ekspresję oraz dążą do samodzielności.
 • Do kogo skierowane są zajęcia?
  Zajęcia skierowane są do wszystkich dzieci. Pamiętajmy, im wcześniej zaczniemy stymulować zmysły dzieci tym bardziej zaowocuje to w zdobywaniu umiejętności szkolnych.
 • Co będziemy robić na zajęciach?
  Przeniesiemy się „W krainę zmysłów”, w której będziemy poznawać świat poprzez dotyk, węch, smak, wzrok, słuch przy użyciu produktów spożywczych. Poznamy całą paletę faktur, barw, smaków i zapachów. Pobudzimy twórczość i kreatywność dzieci. Będziemy lepić, mieszać, przesypywać, a przede wszystkim świadomie się brudzić 
 • Zajęcia będą odbywały się cyklicznie. Na najbliższych przeniesiemy się „Na wiosenną łąkę”. Pierwsze zajęcia 11MAJA sobota godz. 10:00.
 • Jakie korzyści dzieci wyniosą z zajęć?
  - rozwiną, pobudzą wszystkie zmysły;
  -  będą rozwijać dużą i małą motorykę;
  - zbudują świadomość ciała i przestrzeni;
  - rozwiną mowę;
  - rozwiną kompetencje społeczne;
  - wyrażą swobodną ekspresję;
  - rozwiną myślenie przyczynowo-skutkowe;
  - wyciszą się, zrelaksują;
  -  będą nazywać wytwory swojej pracy;
  - poznają różne faktury;
  - wzmocnią wiarę we własne możliwości;
  -  będą dążyć do samodzielności.
 • Organizacja zajęć:
  Zajęcia będą odbywać się cyklicznie w Przedszkolu Językowym English House w Rajczy. Zajęcia prowadzą certyfikowani instruktorzy sensoplastyki.
  Zajęcia odbywają się w małych grupach do 15 dzieci.
  Dzieci w wieku 1-3lat uczestniczą w zajęciach z rodzicami. Dzieci powyżej 4 lat mogą uczestniczyć w zajęciach samodzielnie.
  Na zajęcia należy się zapisać telefonicznie tel. 501624054 lub mailowo e.banas@edukacjairozwoj.pl  oraz wypełnić kartę zgłoszeniową- musimy wiedzieć czy dziecko jest uczulone na produkty lub barwniki wykorzystywane podczas zajęć.
  Prosimy o zabranie ubrań na zmianę, ponieważ będziemy się brudzić Proponujemy również zabranie obuwia zamiennego (klapki kąpielowe) bawimy się na boso. Obuwie służy nam do przemieszczania się poza obręb „Krainy zmysłów”.
  Prosimy o wcześniejsze wypełnienie kwestionariusza odnośnie alergii dzieci. Będziemy wtedy wiedzieć z jakich produktów zrezygnować na zajęciach, żeby nie zaszkodzić dziecku (kwestionariusz zostanie ptzesłany mailowo po zgłoszeniu dziecka na zajęcia). Zajęcia są odpłatne. Koszt uczestnictwa to 35zł za zajęcia.
 • Gwarantujemy rozwój wielozmysłowy i niezapomnianą zabawę!                   Do zobaczenia na zajęciach z sensoplastyki!