Co Cię powstrzymuje?

Co Cię powstrzymuje?

Co Cię powstrzymuje przed nauką języków obcych??

Wszyscy wiemy, zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze jest znać języki obce.

Wielu z nas uważa język angielski za tak powszechny, że znajomość tego języka jest wręcz obowiązkowa. Jednak wiele osób nie ma odwagi zacząć się uczyć lub doskonalić mówienie po skończeniu szkoły.
Dlaczego tak się dzieje?

Zadaj sobie pytanie: co Cie powstrzymuje? Czego się boisz? Jakie masz obawy?

Może nie masz czasu, jesteś zapracowany, pracujesz na różne zmiany? A może jesteś nieśmiały, boisz się nawiązywać nowe relacje z ludźmi, myślisz że grupa to nie dla Ciebie?
Może uważasz, że nigdy nie pojmiesz gramatyki, nie jesteś wystarczająco systematyczny lub wytrwały a nawet co gorsza myślisz, że jesteś za stary?

Zastanów się nad tymi pytaniami i przeczytaj do końca post, może któreś z tych pytań skierowane jest właśnie do Ciebie? Odpowiedź może również okazać się trafna!

Na pytanie: Co Cie powstrzymuje? Odpowiedź jest prosta: TY SAM! Nikt inny nie zna Cię tak dobrze jak Ty SAM znasz siebie, a tym samym od Ciebie w dużej mierze zależy czy dasz sobie SZANSĘ. Czy odważysz się rozwijać, uczyć, zdobywać wiedzę?

Czego się boisz??

OCENY, porównania? Boisz się?,

że inni w grupie i nauczyciel będą Cię oceniać czy porównywać z innymi? Że wypadniesz „blado” na tle grupy?
Nie oceniamy ludzi a dajemy możliwość rozwoju. Nie porównujemy a motywujemy, przecież każdy z nas ma inne tempo nauki.

POPEŁNIANIA BŁĘDÓW, krytyki?Popełnianie błędów jest naturalnym procesem uczenia się. Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi! Nie bój się krytyki, bo takowa nigdy nie będzie miała miejsca na naszych kursach.

Że inni Cię WYŚMIEJĄ będą lepsi od Ciebie? Hmmm... gdyby „inni” umieli języki obce to by nas nie potrzebowali, nie potrzebowali by również grupy do nauki. Do grupy przychodzą ludzie podobni do Ciebie, ani lepsi, ani gorsi. Dobieramy kursantów poziomami znajomości języka obcego aby wszyscy uczestnicy czuli się komfortowo w grupie.

Że pracujesz na różne ZMIANY i nie będziesz mógł systematycznie się uczyć? Mamy takich kursantów, zmianowość w pracy nie przeszkadza w systematycznej nauce- dopasujemy grafik zajęć do zmianowości.

Że nigdy nie pojmiesz GRAMATYKI Możesz mi wierzyć lub nie ale na początkowym etapie potrzebujesz tylko 3 słów aby obcokrajowiec zrozumiał w jakim czasie mówisz! Jakie to słowa? Dowiesz się w kolejnym poście! Gramatyka nie jest taka straszna pod warunkiem, że jest odpowiednio przedstawiona i przećwiczona- znamy się na tym.

Że nie jesteś wystarczająco wytrwały i systematyczny?- świetnie się składa, z takim stwierdzeniem świetnie nadajesz się do grupy zajęciowej. Będąc w grupie masz podwójną motywację. Po pierwsze : nie będziesz chciał opuścić zajęć aby na następne zajęcia „nie odstawać” od grupy. Po drugie będziesz przygotowywał się w domu i powtarzał codziennie nowe słowa aby „nie odstawać od grupy”. Do tego nasz lektor obudzi w Tobie uśpionego „fajtera” językowego- będziesz SAM chciał stawać się coraz lepszy.

Po co MI TO?
Kolejne pytanie które Cie nurtuje i tym samym powstrzymuje przed nowym wyzwaniem jakim jest kurs językowy.

Musisz wiedzieć, że:

świat zmienia się w zastraszającym tempie.
Przypomnij sobie siebie sprzed 10 lat. Ile się zmieniło? Pomyśl o technologii! ??

O możliwościach podróżowania, możliwościach na rynku pracy.

A teraz zastanów się jak nasze życie będzie wyglądało za kolejnych 10 lat?
Co się zmieni? Ile się zmieni?
Czy będziesz na te zmiany gotowy?
Pomyśl czy będzie Ci łatwiej z językiem obcym w przyszłości?
A może nasunie Ci się, że jeden język obcy to będzie za mało?

Daj sobie szansę, zmieniaj siebie wraz ze zmieniającym się światem!

Jestem za STARY!
Na naukę nigdy nie jest za późno! Pracuję w zawodzie nauczyciela angielskiego od 15 lat. Najstarszą osobę jaką uczyłam była pani w wieku 67 lat. Pani po roku umiała się „dogadać” prostym, komunikatywnym językiem.

Trochę się naczytałeś/ naczytałaś.
Czy któreś z pytań do Ciebie pasują?
Czy odpowiedzi są Ci bliskie?
A może zmotywowałam Cię do głębszej refleksji?

Nie powstrzymuj samego siebie, bądź odważny/ odważna i otwarty/ otwarta na nowe wyzwania.
Nie ty jeden się uczysz popełniając błędy.
Patrz w przyszłość, dostrzegaj możliwości jakie stwarza znajomość języka obcego.
Nie jesteś za stary/ za stara.

Czekam na Ciebie w English House Do zobaczenia na kursach językowych.