Przebywając w szkole językowej podczas zajęć prowadzonych przez TEAM niezawodnych nauczycieli Dominika i Tomka, z dumą słucham jak 99% zajęć prowadzą w języku obcym podając polecenia, zadania, tłumacząc słownictwo itp.

I gdy tak pękam z dumy......nagle słyszę pytanie od rodzica czekającego na swoje dziecko: „Czy oni w ogóle coś rozumieją?”

....w tym momencie spadam na ziemię z wielkim hukiem!

No jasne!... po 11 latach doświadczenia w prowadzeniu szkoły językowej zapomniałam o najważniejszym... przygotować sobie grunt zrozumienia po co tyle tego angielskiego!

Dlaczego nie używamy języka ojczystego?

Prowadzenie zajęć w języku obcym daje możliwość:

  • osłuchania się z angielskim,
  • poznania zwrotów z codziennego życia,
  • przyswojenia prostych poleceń, słownictwa, powtórzenia
  • i najważniejsze: zapamiętania.

Nawet jeśli nie rozumiemy od razu wszystkich słów jakimi operuje nauczyciel to po kilku lekcjach przynajmniej będą się nam kojarzyć co w dużej mierze wpływa na prawidłowe użycie języka obcego w naturalnych warunkach i sytuacjach.

Przez całą lekcję jesteśmy zanurzeni w angielskim aby jak najwięcej czerpać z lekcji i poznawać prawidłową wymowę.

Oczywiście zdarzają się sytuacje w których użycie języka ojczystego jest koniecznie np. przełamanie strachu czy bariery językowej lub zadbanie o bezpieczeństwo podczas zajęć, natomiast w innych przypadkach użycie języka ojczystego na lekcjach języków obcych jest całkowicie nieuzasadnione.

Jeśli jesteś w poczekalni, czekasz na swoje dziecko i słyszysz, że nauczyciel mówi 99% w języku obcym to znaczy,że jesteś w dobrej szkole językowej!

Do zobaczenia w szkole English House!